• Przyjaciele pszczół są wśród nas!

• Jak wygląda podział ról i organizacja życia w pszczelej rodzinie? Jak pszczoły zbierają pyłek, czym się żywią, co produkują? - tego wszystkiego o pożytecznym życiu pszczół dowiedzieli się uczniowie klas 0-II, którzy uczestniczyli w warsztatach pszczelarskich, prowadzonych przez Pana Marka Dudka - właściciela pasieki, prezesa Stowarzyszenia Sympatyków Pszczelarstwa "NASZE PSZCZOŁY".

Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, jak bardzo są to pracowite owady i jak ważne jest ich znaczenie w przyrodzie. Poznały też bliżej świat tych niesamowitych owadów.

Uczniowie obejrzeli strój pszczelarza i poznali zasady bezpiecznego kontaktu z owadami. Dzieci dowiedziały się także jak wybiera się miód z ula i do czego służą takie tajemnicze sprzęty jak podkurzacz.

Uczestnicy zajęć byli bardzo aktywni i chętnie na krótką chwilę zamienili się w pracowite pszczółki. Zespoły dzieci-pszczółek, niczym w ulu, odpowiedzialne były za konkretne zadania: budowę pszczelej ramki, sprzątanie, karmienie młodych larw, wentylację ula, wyloty po pyłki kwiatów, pilnowanie ula przez strażników. Zabawę zakończyła degustacja miodu.

Zajęcia nie tylko przybliżyły najmłodszym świat pszczół i pokazały, jak ogromną rolę pełnią w środowisku naturalnym, ale uczyły wrażliwości i poszanowania dla tych pożytecznych owadów.

Na zakończenie warsztatów każdy z uczestników otrzymał dyplom "Przyjaciela Pszczół", słoiczek miodu oraz eko plecak-worek.

Warsztaty przeprowadzono w ramach projektu dofinansowanego ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego "Pszczoły niezbędnym ogniwem zachowania życia na Ziemi - edukacja uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim” realizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 1.

• Szkoła dobrych wyborów

• Uczniowie klas VI-VIII wzięli udział w warsztatach profilaktycznych na temat uzależnień oraz zrównoważonego rozwoju sfery fizycznej i psychicznej. W ramach warsztatów uczniowie uzyskali informacje i pracowali w grupach w obszarze takich tematów jak: diagnoza zachowań ryzykownych, przyczyny sięgania przez młodych ludzi po narkotyki oraz skutki zdrowotne, społeczne, prawne i finansowe zażywania tych środków. Rozwijali zdolności współdziałania w grupie oraz umiejętności nazywania uczuć i emocji. Ćwiczyli umiejętność odnoszenia przeżywania uczuć do określonych sytuacji lub osób, a także umiejętność odmawiania. Uczniowie zostali wyposażeni w wiedzę dotyczącą pozytywnego wymiaru zdrowego życia oraz alternatywnych sposobów spędzania czasu wolnego. W trakcie warsztatów wykorzystano zestawy pomocowe – narkogogle oraz walizkę z atrapami narkotyków.

Warsztaty odbyły się w ramach projektu „Szkoła dobrych wyborów” realizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 1.
              Zadanie dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego. Zrealizowano w ramach Wojewódzkiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii Województwa Mazowieckiego.

• #SzkołaDoHymnu

• 10 listopada kolejny już raz nasza szkoła wzięła udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki - „Szkoła do hymnu”. Wspólne odśpiewanie hymnu narodowego o 11.11 rozpoczęło uroczystą akademię, przygotowaną z okazji Święta Niepodległości.

• Bal Wszystkich Świętych

• 24 października 2022 w naszej szkole dla klas 0 -3 odbył się Bal Wszystkich Świętych. Tego dnia było jak w niebie. Sala była udekorowana niebiesko – białymi balonami, chmurkami i gwiazdkami. Dzieci przebrały się w stroje nawiązujące do postaci świętych i błogosławionych. Dziewczynki często wybierały strój anioła i Maryi, a chłopcy najczęściej Jana Pawła II lub św. Józefa. Poszczególne grupy rozpoczynały spotkanie piosenką „Święty, Święty uśmiechnięty”. Następnie były tańce integracyjne i konkurs wiedzy o Świętych Kościoła Katolickiego. Zwycięzcy konkursu zostali wynagrodzeni słodkościami i książkami o świętych ufundowanymi przez Radę Rodziców. Uczestnicy balu mogli również sprawdzić swoje umiejętności sportowe na torze przeszkód. Uczniowie mogli także podejść do stanowiska, przy których dziewczynki z klasy VIII b pomagały w pracy plastycznej, dzieci wykonały Aniołka z papieru. Tego dnia Aniołowie (dziewczynki z VI b) rozdawali cukierki od świętych wszystkim uczniom i pracownikom naszej szkoły.

Jednak wszystko co dobre szybko się kończy, nasza uroczystość, również się skończyła, ale pozostały nam wspaniałe wspomnienia i zdjęcia.

W przygotowanie balu zaangażował się Samorząd Uczniowski, uczniowie z klasa VI b i VIII b, Rada Rodziców, Grono Pedagogiczne i Pracownicy Szkoły

• Dzień Edukacji Narodowej

• 13 października nasza szkoła świętowała Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie przygotowali przedstawienie pt. "Długa przerwa", podczas którego przedstawili trudne życie nauczycieli w groteskowy sposób. Uroczystość uświetnił debiutancki występ chóru szkolnego. Wszyscy pracownicy szkoły zostali obdarowani czeroną różą.

• PODZIĘKOWANIA

• Dyrekcja, prawcownicy oraz uczniowie składają serdeczne podziękowania Radzie Rodziców za ufundowanie klimatyzatora dla szkolnej świetlicy oraz nadruków z logo szkoły na polarach dla przedstawicieli szkolnego pocztu sztandarowego.

• Ślubowanie klas 1

• 11 paździrnika odbyło się ślubowanie klas pierwszych. Dzieci stały się oficjalnie uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim. Podczas uroczystości uczniowie złożyli ślubowanie, zostali pasowani na ucznia przez Panią Dyrektor Marzenę Surmę. W ten wyjątkowy dzień zaszczycił nas swoją obecnością burmistrz miasta Pan Jacek Kowalski.
              Po oficjanej części klasy udały się z wychowawcami do sal na słodki poczestunek przygotowany przez rodziców.
              Serdecznie witamy już oficjalnie nowych uczniów w naszej szkole i życzymi im wielu sukcesów i samych radosnych chwil w murach naszej szkoły.

Zapraszamy do odwiedzenia "albumu szkolnego", gdzie znajdziecie Państwo relację z tego wydarzenia (link poniżej).