• Dzień Życzliwości

• 21 listopada Nasza szkolna społeczność obchodziła Światowy Dzień Życzliwości, który zorganizował Samorząd Uczniowski wraz ze swoimi opiekunami: p. Magdaleną Kujawą i p. Beatą Krowisz oraz pedagog specjalny. Tego dnia na wejściu do szkoły przywitał uczniów plakat "Fajnego człowieka". Po przekroczeniu progu szatni uczniowie mogli "wziąć miłe słowo" i wręczyć je swoim koleżankom, kolegom bądź nauczycielom. Uczniowie z młodszych klas tworzyli lapbooki o życzliwości, a klasy IV-VIII miały możliwość zapisywania swoich życzliwych słów na wcześniej przygotowanych listkach, które później mogli przyklejać do "Drzewa Życzliwości".

• Edukacja polonistyczna w 3 b

• Uczniowie klasy III "b" po raz pierwszy wykorzystali szkolne laptopy do sprawdzenia swojej wiedzy na temat omawianej lektury Barbary Kosmowskiej "Dziewczynka z parku" rozwiązując różne zadania w aplikacji Genial.ly oraz Wordwall. Jeden z uczniów, Rafi jako jedyny postanowił zmierzyć się z teleturniejem na forum całej klasy, pokazując swoją świetną znajomość książki na ekranie multimedialnym. Na koniec zajęć wszyscy mogli zagrać w ulubioną grę - "Snake", w której walczyli o najdłuższego węża. Zwycięzcą został Kawa - wielkie gratulacje!

• BEZPŁATNE KONSULTACJE ZE SPECJALISTAMI

• Drodzy Rodzice!

Z wielką radością informujemy, że Szkoła Podstawowa nr 1 im. Św. Jana Pawła II zakwalifikowała się do projektu "Szkoła dostępna dla wszystkich" realizowanego przez Instytut Badań Edukacyjnych przy wsparciu Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF) oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki. W ramach projektu mają Państwo możliwość dostępu do bezpłatnych konsultacji prowadzonych przez specjalistów, takich jak: psychiatrzy, psychoterapeuci, psycholodzy kliniczni, pedagodzy specjalni oraz asystenci kulturowi, Konsultacje będą prowadzone do 9 grudnia 2023 r. Podczas konsultacji możecie Państwo porozmawiać ze specjalistą na temat niepokojących zachowań dziecka, problemów zdrowotnych, relacji z dziećmi, trudnych emocji oraz podobnych kwestii.

Poniżej udostępniamy link do zapisów ze specjalistami:

WAŻNE!!! Wszystkie konsultacje będą anonimowe, a do ich zapisania niezbędny będzie specjalny kod, który wygenerować może:

1. psycholog szkolny (katarzyna.flis@sp1.nowydwormaz.pl)

2. pedagog specjalny (izabela.postawska@sp1.nowydwormaz.pl).

• UWAGA KONKURS BOŻONARODZENIOWY!

• Serdecznie zapraszamy do udziału w III edycji konkursu na

"BOŻONARODZENIOWĄ KARTKĘ Z ORTOGRAFICZNĄ RYMOWANKĄ"

Konkurs odbywa się w trzech kategoriach wiekowych

1. grupy 0

2. klasy I - III

3. klasy IV - VIII

Prace składamy do 5 grudnia 2023 (WTOREK) w sekretariacie szkoły lub bezpośrednio przynosimy do p. Anny Gardockiej.

Przewidujemy atrakcyjne nagrody.

Regulamin konkursu w załączeniu.

Regulamin_konkursu_III_edycja.doc

• Malowanie nożem w kl.III "b"

• Na ostatnich zajęciach uczniowie kl. III "b" przypominali sobie wiadomości o barwach podstawowych i pochodnych, aby utrwalić temat postanowili stworzyć własne kolory, aby stworzyć przepiękne, abstrakcyjne obrazy. Do ich wykonania użyli... noży do masła! Oto efekty ich pracy:)

• Młody Patriota

• 9 listopada klasy 0-3 wspólnie podsumowały cztery dni projektu „Mały Patriota”

Każda klasa, wśród zadań jakie wykonywały, miała również zrobić plakat związany z Polską na przyporządkowaną literę z wyrazu PARTIOTA. Tak powstała dekoracja do zabaw w formie rywalizacji między klasami A i B. Mimo zaciętej rywalizacji wszyscy świetnie się bawili. Uczniowie wykazując się wiedzą o Polsce potwierdzili, że zasługują na miano MAŁYCH PATRIOTÓW.

Andrasik Urszula

• Święto Niepodległości

• Uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości rozpoczął się wspólnym odśpiewaniem naszego Hymnu. Następnie uczniowie z klasy 4 a zaprezentowali krótkie przedstawienie a chór szkolny zaśpiewał pieśni patriotyczne.