• Drugie zajęcia na basenie

• We wtorek uczniowie klasy III "b" po raz drugi mieli zajęcia na basenie gdzie I grupa mogła wykazać się swoimi umiejętnościami pływackimi, a grupa II zaczęła swoją przygodę z wodą. Oczywiście wszystko odbywało się pod okiem naszych wspaniałych instruktorów pływania!

• Pieczenie bułeczek

•  Klasa III "b" ostatnio rozmawiała o chlebie. Na lekcjach poznaliśmy rośliny zbożowe, zapoznaliśmy się z historią powstawania tego przysmaku od ziarenka do bochenka. Temat był bardzo apetyczny, więc jednogłośnie podjęliśmy decyzję, że sami spróbujemy zrobić i upiec bułeczki śniadaniowe, które wyszły przepyszne!!!

• Międzynarodowy Dzień Kropki w świetlicy szkolnej

• Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzi się na całym świecie 15 września. Jest to święto będące okazją do odkrywania i prezentowania uczniowskich talentów, rozbudzania wiary we własne siły, poznawania swoich mocnych stron, dodawania odwagi, a przede wszystkim dobrej zabawy.

Wychowankowie klas 1-3 chętnie przyłączyli się do obchodów nietypowego święta. Tego dnia mile widziane były ubrania zawierające jak najwięcej elementów w kropki, kropeczki, groszki, piegi i plamki. Dzieci uczestniczyły też w rozmaitych aktywnościach m.in.: dostrzegały kropki w najbliższym otoczeniu, w życiu codziennym i naturze, oglądały krótkometrażowy film opracowany na podstawie książki wydanej przez Petera H. Reynoldsa pt. „The Dot”, czyli „Kropka”, wzięły udział we wspólnych zabawach „Gdzie ukryła się kropka?”, „Co kojarzy Ci się z kropką?”, rozwiązywały łamigłówki „Domek dla kropki”, wykonały prace plastyczne, których motywem przewodnim była kropka.

Celebrowanie Międzynarodowego Dnia Kropki utwierdziło naszych wychowanków w przekonaniu, że każdy ma jakiś talent, trzeba tylko uwierzyć w siebie! Czasem wystarczy zacząć od kropki, żeby rozbudzić twórczy potencjał oraz wyobraźnię!

• Morskie podróże

• W dniu dzisiejszym klasa III "b" omawiała tematem pt.: "Morskie podróże". Na początku poznaliśmy historię morskich podróży oraz latarni morskich, a później zabraliśmy się do przeprowadzania doświadczeń: co pływa, co tonie?

Było zaskakująco, ciekawie i bardzo mokro.

• 3B na basenie

• We wtorek klasa III "b" udała się do NOSiR na pierwsze zajęcia z pływania. Nasi wspaniali instruktorzy najpierw sprawdzili umiejętności pływackie uczniów, a później podzielili ich na grupy. Na koniec zajęć dzieci mogły poszaleć w basenie rekreacyjnym, ślizgawce oraz w wannie z hydromasażem!

Do szkoły wróciliśmy szczęśliwi i baaaardzo głodni:)!

• PODZIĘKOWANIA

• W roku szkolnym 2023/2024 świetlica rozpoczęła pracę z wykorzystaniem nowych artykułów biurowych, materiałów plastycznych, zabawek i gier dydaktycznych oraz sprzętu sportowego. Zasoby świetlicowe zwiększyły się dzięki zainicjowanej przez panią Agatę Karuk, nauczycielkę wychowania fizycznego, majowej akcji zbiórki makulatury. W przedsięwzięcie doposażania świetlicy zaangażowała się również Rada Rodziców, Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 1 oraz prywatny sponsor – rodzic.

Nauczyciele świetlicy i uczniowie klas 1-3 bardzo dziękują za życzliwość oraz udzielone wsparcie!

• „Plastuś” w klasie 1b

• 8 września br. dzieci z klasy 1b poznały nowego przyjaciela „Plastusia”, bohatera książki „Plastusiowy Pamiętnik” autorstwa Marii Kownackiej. Krótkie rozdziały, szybka i ciekawa akcja lektury zainspirowały dzieci do samodzielnego ulepienia Plastusia. Gratulacje dla małych twórców!!!! Nie zabrakło im pomysłowości oraz dziecięcej wyobraźni.
              A.Wicek

• Ubezpieczenie NNW dzieci i młodzieży na rok szkolny 2023/2024 z Allianz

W związku z kolejnym rokiem szkolnym przekazuję informacje na temat dedykowanej ochrony w zakresie ubezpieczenia wypadkowego dzieci i młodzieży - Strefa NNW w TUiR Allianz Polska S.A.

Link do polisy: https://nnwdlaszkoly.pl/standard/TzX3u6

W tym roku, przygotowana została oferta ubezpieczenia w 4 wariantach, do samodzielnego wyboru i opłacenia przez rodziców, w kwocie od 60 zł do 185 zł na rok (sumy ubezpieczenia od 35 000 do 100 000zł, czyli za każdy 1% uszczerbku od 350 zł do aż 1000 zł).

🚩 Polisa gwarantuje ochronę na terenie Całego Świata, przez 365 dni w roku, 24h na dobę (w szkole, w domu, na wakacjach, w trakcie zabawy na podwórku, w środkach komunikacji, bez względu na to pod czyją opieką pozostaje dziecko).

Zapis dziecka odbywa się on-line:

Po kliknięciu w link, rodzic wybiera pakiet ochronny, uzupełnia dane i przechodzi do płatności.

Po opłaceniu wybranego wariantu, każdy rodzic dostanie imienny certyfikat potwierdzający ochronę ubezpieczeniową. Na certyfikacie będzie kontakt do mnie, celem rozmowy na temat ubezpieczenia lub pomocy przy złożeniu roszczenia po wypadku.

Link z możliwością zapisu dziecka do polisy będzie aktywny do 28.10.2023r.