• Walentynki O B

• Walentynki w wielu krajach to Święto Zakochanych, jednak w Estonii jest to również Święto Przyjaźni. 10.02 w grupie 0B obchodzone były Walentynki jako Dzień Przyjaźni właśnie. Na zajęciach dzieciaki wykonały walentynkowe kartki, brały udział w zabawach integracyjnych, tańcach i grach w tematyce święta. Radości nie było końca. Każdy znalazł dla siebie coś fajnego. Głuchy telefon, zabawa w lustro to tylko kilka propozycji z tego dnia. Wielką atrakcją dla dzieci było wykonanie eksperymentu "różowy wulkan", podsumowującego temat przewodni tego tygodnia. W tym dniu nie zabrakło także wiele miłych gestów przyjaźni i sympatii między dziećmi. Miłym akcentem było drobne podarunki, które otrzymały dzieci. Przedszkolaki uczciły ten dzień nie tylko zabawą ale też zadbały o odpowiednie stroje, kolor czerwony i różowy na dobre zagościł w sali.

Tekst i foto : Żaneta Sokołowska i Magdalena Brzozowska

• Teatrzyk zerówek

• 01.02.2023r. grupy zerówkowe wzięły udział w spektaklu „Droga do szczęścia”. Mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole Teatr Kukiełka z Ptaszkowej. Aktorzy przedstawili nam historię babci, która próbowała dowiedzieć się czym jest prawdziwe szczęście. Spektakl bardzo się podobał, dzieci z zachwytem oglądały i przeżywały dzieje bohaterów. Po spektaklu dzieci miały możliwość poznać pracę lalkarza, a także rodzaje lalek teatralnych m. in. kukiełki, pacynki, jawajki i marionetki. Na zakończenie wykonaliśmy wspólne zdjęcie
              i podziękowaliśmy za mile spędzony czas.

Żaneta Sokołowska

• Ratownictwo

• Dnia 10 lutego naszą szkołę odwiedzili strażacy z OSP RW.  Dzieci dowiedziały się jakie niebezpieczeństwa mogą zdarzyć się podczas ferii oraz jak ich uniknąć. Przypomnieli dzieciom zasady bezpieczeństwa w czasie ferii oraz o zagrożeniach związanych z wodą. Strażacy opowiedzieli o swojej odpowiedzialnej pracy oraz zaprezentowali dzieciom, w co ubierają się, jadąc na akcje na wodzie. W trakcie spotkania dzieci chętnie udzielały odpowiedzi na pytania strażaków oraz same zadawały pytania związane z pracą psów ratowniczych. Dziękujemy za miłe i pouczające spotkanie.

• Konkurs "Korona na Orszak Trzech Króli"

• W związku z organizowanym Orszakiem Trzech Króli, w naszej szkole odbył się konkurs pt. Korona na Orszak Trzech Króli.

Spośród wszystkich, pięknych koron, które wpłynęły na konkurs komisja nagrodziła następujące:

I miejsce w kategorii klas 0-III zajęła korona Adama Jackiewicza z klasy 0a.

I miejsce w kategorii klas IV-VIII zajęła korona Oliwi Starzałkowskiej z klasy Vb.

Wszyscy uczestnicy konkursu za trud włożony w wykonanie korony zostali wynagrodzeni słodkimi upominkami. Nagrody zostały ufundowane przez Panią Dyrektor Marzenę Surmę i Panią Grażynę Nadrzycką.

Nagrodzonym gratulujemy, a wszystkim którzy wzięli udział w konkursie dziękujemy 😊.

• 1a w Bibliotece Pedagogicznej

• 1 lutego dzieci z klasy 1a odwiedziły Bibliotekę Pedagogiczną w Nowym Dworze Mazowieckim. Dowiedziały się, co trzeba zrobić, aby zostać czytelnikiem biblioteki oraz poznały zasady wypożyczania książek. Rozwiązywały zagadki związane z postaciami z bajek i baśni oraz obejrzały japońską bajkę „Leszy- opiekun puszczy”. Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Dla wielu dzieci, była to pierwsza wizyta w tej bibliotece i mamy nadzieję, że nie ostatnia.

Tekst i foto Magda Ners

• Karnawał w 0 B

• Każdy lubi dobrą zabawę, a o taką nie trudno w naszej klasie! 03.02 dzieci z grupy 0b wzięły udział w balu karnawałowym. W progach namiotu cyrkowego ze specjalnymi biletami stanęły księżniczki, super bohaterki i super bohaterowie, oraz różne postacie z popularnych filmów i bajek ukochanych przez dzieciaki. Odbyły się tańce, słodki poczęstunek oraz zabawy z Panią Animatorką. Niesamowita atrakcją, która bardzo przypadła dzieciom do gustu były brokatowe tatuaże, zamykanie w bańce mydlanej oraz wykonanie dla każdego uczestnika balu niespodziankę  skręconą przez Panią Animatorkę. Radość dzieci była ogromna.

Jednak w karnawale nie tylko dzieci lubią się bawić i przebierać.

Tekst i foto :Magdalena Brzozowska i Żaneta Sokołowska