• LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

•         Szkoła Podstawowa Nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim w roku szkolnym 2021/2022 przystąpiła do ogólnopolskiego programu Laboratoria Przyszłości. Jest to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, a jej celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu nasza szkoła otrzymała od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży. Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt,  który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania.

Poniżej przedstawiamy państwu niektóre sprzęty które zostały zakupione w ramach powyższej inicjatywy.

• Grudzień w klasie 2b

• 1. Świąteczne kartki

Na zajęciach plastycznych uczniowie klasy II b wykonali przepiękne świąteczne kartki, które postanowili wysłać do swoich kolegów i koleżanek oraz najbliższej rodziny. Wszyscy ochoczo zabrali się do pracy i włożyli wiele serca w wykonanie najpiękniejszej kartki:)

2. Mini karmniki

Zajęcia techniczne w okresie zimy nie muszą być nudne! Wystarczy kawałek sznurka, szyszka, troszkę ziarna oraz masło orzechowe dla ptaków i... ekologiczne, mini karmniki gotowe:)! Co prawda było później trochę sprzątania, ale nie żałujemy:D!

3. Lajkoniki

Nikt nie powie, że uczniom klasy II "b" brakuje wyobraźni i chęci do pracy! Podczas omawiania tematu dotyczącego Krakowa dzieci otrzymały za zadanie wykonania pracy plastyczno-technicznej pt.: "Lajkonik, zwany także Tatarzynem".
              Efekt końcowy? - według Nas... R E W E L A C J A!!!

4. Spotkanie wigilijne

Przed przerwą świąteczną klasa II b spotkała się przy wspólnym stole pełnym łakoci i owoców, aby życzyć sobie wesołych świąt i opowiedzieć o tradycjach panujących w ich domach oraz ubrali choinkę. Po pysznym poczęstunku uczniowie otrzymali mały upominek i śpiewali kolędy. Było bardzo słodko i wesoło:)!

• Przygotowania do świąt w 1a

• Grudzień to okres przedświąteczny, który nierozerwalnie łączy się z pieczeniem pierniczków i ich zapachem. Uczniowie klasy I a postanowili trochę tego magicznego, świątecznego zapachu wnieść do szkoły. W dniu 20 grudnia w szkole miało miejsce wielkie pieczenie świątecznych pierników przez pierwszaków. W miłej (i nieco gwarnej) atmosferze uczniowie przygotowali ciasto na pierniki, wałkowali oraz wycinali z foremek, a następnie układali pierniki na blaszkach, które później trafiły do piekarnika. Uczniowie z zajęć wychodzili bardzo zadowoleni, ponieważ mieli okazję nauczyć się w praktyce jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia piec pyszne pierniki. Po ostygnięciu pierniczków wszyscy uczniowie zabrali się za dekorowanie. Pomysłów na najpiękniej udekorowany piernik było tysiące - efekty owej pracy mogli zobaczyć i posmakować rodzice w domach oraz same dzieci podczas klasowej Wigilii.

Tekst i foto: Magda Ners

• Wigilia 3b

• Grudzień to wyjątkowy czas w naszej szkole. 21 grudnia uczniowie 3b uczestniczyli w pięknych, szkolnych jasełkach a następnie w klasowej Wigilii. Podczas której dzielili się opłatkiem, spożywali słodkości i kolędowali. Była to świetna okazja na zacieśnienie więzi z kolegami oraz z wychowawcą; a także chwila wytchnienia i odpoczynku.
              A.Wicek

• Warsztaty piernikowe w klasie 3b

• Okres przedświąteczny dla uczniów klasy 3 był niezwykle pracowity. Dzieci z ogromnym zapałem zaangażowały się do warsztatów piernikowych podczas których wykrawały kształty pierniczków a następnie upieczone ozdabiały według własnych pomysłów. Ponadto uczniowie mieli chwilkę czasu na swobodne zabawy ruchowe oraz degustację swoich dzieł.
              A.Wicek