• Praca z długopisami 3D w klasie III "b".

• Na ostatnich zajęciach plastycznych uczniowie klasy III "b" wykorzystali szkolne długopisy 3D. Podczas zajęć zapoznali się z ich obsługą tworząc najpiękniejsze bombki na świecie!

• Znajomość lektury w 3B

• Tradycją w naszej klasie jest, że na koniec lektury każdy pisze test.

Uczniowie, którzy najwięcej szczegółów zapamiętają, na ciacho i gorącą czekoladę z Panią Izą się wybierają:)!

Tym razem zwycięzcami konkursu zostali: Julia, Mateusz, Staś O. i Staś Ł.!

Było naprawdę bardzo słodko i wesoło J!

• Dzień Misia w 1 C

• Warsztaty z okazji Dnia Misia na słodko. Było smacznie i wesoło.
              Misie powędrowały do domu albo od razu zostały zjedzone.

Ula Andrasik

• Świetlicowe zmagania

• Kostki zostały rzucone, czyli świetlicowe zmagania z magicznym sześcianem  Ernő Rubika.

Popularna zabawka logiczna stworzona przez węgierskiego architekta Ernő Rubika przekroczyła próg świetlicy szkolnej. Wielu uczniów z entuzjazmem podjęło wyzwanie właściwego ułożenia tej kolorowej bryły. Chętni, zrzeszeni w Świetlicowym Kąciku Miłośników Kostki Rubika, rozpoczęli naukę poprzez wizualizację algorytmów na bazie metody Layer By Layer (warstwa po warstwie). Najwytrwalsi i najbardziej zaangażowani mogli sprawdzić swoje umiejętności w konkursie “Zostań  mistrzem w układaniu Kostki Rubika na czas”. Na podium z najlepszym wynikiem uplasował się Stanisław Łojszczyk z klasy IIIb, kolejne dwa miejsca zajęli ex  equo Oliwier  Przygódzki z klasy Ic oraz Filip Szewczyk z klasy IIb. Wszyscy zawodnicy otrzymali dyplomy i upominki, ponadto zostali wpisani na  Świetlicową Listę Znawców Kostki Rubika.  Gratulujemy uczniom, którzy sprostali  temu niełatwemu zadaniu!

Szkolna przygoda z magiczną kostką 3x3x3 nadal trwa, zwłaszcza że wciąż przybywa chętnych do jej ułożenia. Nic dziwnego, ponieważ  jest to niezwykle wciągające wyzwanie intelektualne, które poprzez zabawę rozwija wyobraźnię przestrzenną, kreatywność, zdolność zapamiętywania, uczy logicznego myślenia, koncentracji, cierpliwości, wytrwałości i nie tylko.

Uczniowie, którzy opanowali już sztukę układania tradycyjnej Kostki Rubika mogą doskonalić dynamikę ruchów poprawiając własne rekordy czasowe bądź zmierzyć się z innymi  podobnymi układankami logicznymi.

Zachęcamy wszystkich do tego typu aktywności. Wiek nie ma tutaj znaczenia!

Dziękujemy Stowarzyszeniu Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 1, Radzie Rodziców oraz szkolnej bibliotece za wsparcie inicjatywy.

• 2 B z wizytą w Urzędzie Pocztowym

• Już niedługo święta, a więc czas wysyłania listów do Świętego Mikołaja oraz kartek świątecznych. 28 listopada uczniowie klasy 2a udali się na wycieczkę do Urzędu Pocztowego w Nowym Dworze Mazowieckim. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z pracą listonosza oraz poznanie Urzędu Pocztowego od zaplecza. Dzięki uprzejmości pracowników Poczty dzieci miały możliwość zwiedzić budynek Urzędu Pocztowego. Zapoznały się z pomieszczeniami poczty oraz miejscem segregowania przesyłek. Pracownicy Poczty pokazali dzieciom jak wygląda praca listonosza, kuriera czy pani przyjmującej przesyłki i listy w okienku. Wizyta na poczcie była okazją do utrwalenia nawyku kulturalnego zachowania się w miejscu publicznym oraz bezpiecznego poruszania się po drodze.

• Dzień Życzliwości

• 21 listopada Nasza szkolna społeczność obchodziła Światowy Dzień Życzliwości, który zorganizował Samorząd Uczniowski wraz ze swoimi opiekunami: p. Magdaleną Kujawą i p. Beatą Krowisz oraz pedagog specjalny. Tego dnia na wejściu do szkoły przywitał uczniów plakat "Fajnego człowieka". Po przekroczeniu progu szatni uczniowie mogli "wziąć miłe słowo" i wręczyć je swoim koleżankom, kolegom bądź nauczycielom. Uczniowie z młodszych klas tworzyli lapbooki o życzliwości, a klasy IV-VIII miały możliwość zapisywania swoich życzliwych słów na wcześniej przygotowanych listkach, które później mogli przyklejać do "Drzewa Życzliwości".

• Edukacja polonistyczna w 3 b

• Uczniowie klasy III "b" po raz pierwszy wykorzystali szkolne laptopy do sprawdzenia swojej wiedzy na temat omawianej lektury Barbary Kosmowskiej "Dziewczynka z parku" rozwiązując różne zadania w aplikacji Genial.ly oraz Wordwall. Jeden z uczniów, Rafi jako jedyny postanowił zmierzyć się z teleturniejem na forum całej klasy, pokazując swoją świetną znajomość książki na ekranie multimedialnym. Na koniec zajęć wszyscy mogli zagrać w ulubioną grę - "Snake", w której walczyli o najdłuższego węża. Zwycięzcą został Kawa - wielkie gratulacje!

• BEZPŁATNE KONSULTACJE ZE SPECJALISTAMI

• Drodzy Rodzice!

Z wielką radością informujemy, że Szkoła Podstawowa nr 1 im. Św. Jana Pawła II zakwalifikowała się do projektu "Szkoła dostępna dla wszystkich" realizowanego przez Instytut Badań Edukacyjnych przy wsparciu Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF) oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki. W ramach projektu mają Państwo możliwość dostępu do bezpłatnych konsultacji prowadzonych przez specjalistów, takich jak: psychiatrzy, psychoterapeuci, psycholodzy kliniczni, pedagodzy specjalni oraz asystenci kulturowi, Konsultacje będą prowadzone do 9 grudnia 2023 r. Podczas konsultacji możecie Państwo porozmawiać ze specjalistą na temat niepokojących zachowań dziecka, problemów zdrowotnych, relacji z dziećmi, trudnych emocji oraz podobnych kwestii.

Poniżej udostępniamy link do zapisów ze specjalistami:

WAŻNE!!! Wszystkie konsultacje będą anonimowe, a do ich zapisania niezbędny będzie specjalny kod, który wygenerować może:

1. psycholog szkolny (katarzyna.flis@sp1.nowydwormaz.pl)

2. pedagog specjalny (izabela.postawska@sp1.nowydwormaz.pl).