• Konkurs jesienny

• Wyniki konkursu "Jesienne stworki"

Kategoria 0-1 klasy
              I miejsce Amelia Mrokowska 1c
              II miejsce Maja Kaczorowska 1b
              III miejsce Aleksander Zawada 1b

Kategoria 2-3 klasy
              I miejsce Joanna Niedźwiedź 2b
              II miejsce Damian Rembelski 2a
              III miejsce Marcelina Trojanowska 2a

Wszystkim gratulujemy kreatywności i życzymy dalszych sukcesów.

A. Wicek i M. Ners

• Uwaga!!! Kiermasz!!!

• 25 października (środa) w naszej szkole będzie organizowany "Kiermasz Owocowy".

Ceny smakołyków to ok 5zł.

Serdecznie zapraszamy nauczycieli i uczniów do wsparcia naszej akcji.

Kiermasz odbędzie się w godzinach 8.30-12.30 na dole przy zejściu do szatni.

Zebrana kwota zostanie przeznaczona na zakup potrzebnych pomocy dydaktycznych dla zerówek.

Z góry dziękujemy za przyłączenie się do akcji :)

Nauczycielki zerówek

• Klasa III "b" i gra karciana "Piotruś"

• Podczas ostatnich zajęć kl. III "b" omawiała temat pt.: "Dary lasu". Na lekcjach uczniowie poznali warstwy lasu, ich roślinność i zwierzęta. Porównywali drzewa iglaste i liściaste, a na zakończenie tematu wykonali karty do gry "Piotruś", w której "Czarnym Piotrusiem" został... - muchomor czerwony!

Zdjęcia i tekst Izabela Postawska

• Światowy Dzień Warzyw i Owoców w kl. III B

• 20 X 2023 r. klasa III "b" obchodziła Światowy Dzień Warzyw i Owoców. Z tej okazji postanowiła zrobić sok marchwiowo-jabłkowy, czyli bombę witaminową:)! Po przygotowaniu swoich stanowisk wszyscy zabrali się do obierania i krojenia składników, które później zmiksowali w sokowirówce:)!

Tekst i zdjęcia Izabela Postawska

• Klasa 2A w Leroy Merlin

• 8 października dzieci z klasy 2a brały udział w warsztatach „Dzieciaki Sadzeniaki” w Leroy Merlin Polska. Jej celem jest uczenie dzieci pielęgnacji roślin i rozbudzanie w nich zainteresowań przyrodą. Warsztaty składały się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Po prezentacji o ekologii i roślinach dzieciaki  miały możliwość zobaczyć rośliny znajdujące się w sklepie. Następnie dzieci sięgały po łopatki, doniczki, kolorowe kwiaty i przesadzały małe rośliny ozdobne. Każde dziecko dostało do przesadzenia swoją roślinkę. Fakt samodzielnego sadzenia roślin było ogromną frajdą dla wszystkich. Po starannym wykonaniu zadania każdy z uczestników otrzymał dyplom Leroy Merlin i zabrał doniczkę z kwiatkiem do domu, gdzie będzie mógł samodzielnie dbać o roślinkę.

Dziękujemy firmie Leroy Merline oraz Pani Karolinie za przekazane informacje, cenne rady i miło spędzony czas.

Tekst i foto: Magda Ners

• Obchody Dnia Chleba w 3B

• Klasa III "b" robi pasty kanapkowe z okazji Światowego Dnia Chleba.

16 X 2023 r. w klasie III "b" obchodziliśmy Światowy Dzień Chleba. Z tej okazji postanowiliśmy zrobić przepyszne pasty kanapkowe. Podzieliliśmy się na 7 grup, gdzie każda grupa wykonała inną pastę. Na zakończenie zajęć próbowaliśmy swoich smarowideł na chleb i ocenialiśmy ich smak. Co prawda mieliśmy na to bardzo mało czasu, ponieważ wszystkie zniknęły w mgnieniu oka;).

Zdj. i tekst Izabela Postawska

• 3a obchodzi Dzień Chleba

• 16 października uczniowie klasy IIIa świętowali Światowy Dzień Chleba. Poznali historię oraz tradycje związane z chlebem. Dowiedzieli się o popularności i jego odmianach w innych krajach. Przypomnieli sobie rodzaje zbóż oraz etapy wypieku z wcześniejszych zajęć. Następnie przygotowali stanowiska, założyli fartuszki i zabrali się do pracy. Wykonali smaczne, kolorowe kanapeczki. Wykorzystali przyniesione przez siebie sery, wędliny, ulubione warzywa oraz pieczywo. Ze smakiem zjedli swoje własnoręcznie przygotowane drugie śniadanie. Uczniowie przy robieniu kanapek kształcili odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijali umiejętności manualne i dbałość o higienę podczas przygotowania posiłku. Na zajęciach komputerowych zrobili reklamę chleba, pamiętając, że najlepszy jest bez zbędnych ulepszaczy.

Tekst i foto: K.Kolanko

• Teatrzyk dla kl. 1-3

• Dnia 13 października odbył się w naszej szkole spektakl teatralny dla klas 1-3 pt.:
               „Frania Recykling, Cztery żywioły i Ekodancing”, w ramach programu „Mazowsze dla czystego powietrza 2023”, dofinansowanego z budżetu Województwa Mazowieckiego.
              Opis spektaklu:
              Muzyczna opowieść o świecie, w którym wprowadzone na życzenie mieszkańców zasady Prezydenta Smołasa doprowadziły do zanieczyszczenia środowiska. Spektakl uczy, że ekologia to nie tylko segregacja śmieci, ale to bardzo rozległa dziedzina nauki. Śpiew, taniec i nietuzinkowe przeboje muzyczne sprawiają, że dzieci z zaangażowaniem i zaciekawieniem nauczą się dbałości o stan środowiska. Razem z Kroplewną i Franią Recykling poznamy cztery żywioły i zagrażające im niebezpieczeństwa. Wspólnie poszukamy metod na ich uratowanie.

• Klasa 3 B robi masło

• Na ostatnich zajęciach klasa III "b" poznała etapy produkcji serów oraz mleka. Temat okazał się bardzo interesujący, więc jednogłośnie postanowili, że podejmą się próby zrobienia własnego masła. Do realizacji zadania wystarczył słoik, zimna śmietana i trochę siły
              w rękach:)

zdj. i tekst Izabela Postawska