• Klasy 3 w Muzeum Etnograficznym

• 6.10.2023 r. klasy III wybrały się na wycieczkę do Państwowego Muzeum Etnograficznego
              w Warszawie, gdzie oprócz zwiedzania brały udział w dwóch warsztatach:

1. "Na szkle malowane" - podczas zajęć uczniowie poznali historię i technikę malowania na szkle, a na koniec samodzielnie wykonali swoje obrazy.

2. "Etnobotanika. O ludziach i roślinach" - w trakcie lekcji zwróciliśmy uwagę na roślinność     dookoła nas i na to w jaki sposób możemy odpowiedzialnie korzystać z jej zasobów. Na zakończenie każdy z uczniów mógł stworzyć własną herbatę.

zdj., tekst Izabela Postawska

• Praca w 2 A

• W klasie 2a omawialiśmy lekturę „Drzewo do samego nieba” Marii Terlikowskiej, w której główny wątek koncentruje się wokół tytułowego drzewa. W związku z tym uczniowie wykonali lapbooki o drzewach zawierające istotne informacje schowane w specjalnie przygotowanych lapbookowych wklejkach. Dało nam to możliwość powtórzenia i utrwalenia wiadomości o znaczeniu drzew w naszym życiu. Było to kolejne spotkanie uczniów z taką formą kreatywnego zaprezentowania informacji na dany temat.

Tekst i foto: Magda Ners

• Trzecie zajęcia na basenie kl. III "b"

• Kolejne zajęcia na basenie uczniowie kl. III "b" mogą zaliczyć do udanych! Pływający trzecioklasiści doskonalili swoje umiejętności, a początkujący podjęli się próby pływania na dużym basenie - nie było łatwo, ale każdy podjął się wyzwanie - za co ogromne brawa!!! Na koniec zajęć nasi wspaniali  instruktorzy pozwolili wszystkim poskakać w basenie rekreacyjnym oraz skorzystać ze zjeżdżalni:)!

• Bezpiecznie w drodze do i ze szkoły.

• We wrześniu świetlica zrealizowała blok tematów dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W związku z tym uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie podstawowe zasady obowiązujące podczas poruszania się w drodze do i ze szkoły, poznać najważniejsze znaki drogowe, rozwiązywać quizy, krzyżówki, rebusy odnoszące się do ruchu ulicznego.

Na zajęciach zostały wykorzystane materiały z kampanii informacyjno-edukacyjnych „Jestem widoczny, jestem bezpieczny”, „Halo! Czy mnie widzisz?” oraz „Kolejowe ABC” - wychowankowie oglądali i omawiali filmy promujące właściwe zachowania na drogach i na kolei. Dużo entuzjazmu przyniosła postać znanego dzieciom Rogatka, którego przedstawiły w pracy plastycznej, co szczęśliwie zbiegło się z obchodami Światowego Dnia Nosorożca. Zwieńczeniem wszystkich aktywności była lekcja w terenie, w trakcie której uczniowie w praktyce wykorzystali zdobytą wiedzę.

• Drugie zajęcia na basenie

• We wtorek uczniowie klasy III "b" po raz drugi mieli zajęcia na basenie gdzie I grupa mogła wykazać się swoimi umiejętnościami pływackimi, a grupa II zaczęła swoją przygodę z wodą. Oczywiście wszystko odbywało się pod okiem naszych wspaniałych instruktorów pływania!

• Pieczenie bułeczek

•  Klasa III "b" ostatnio rozmawiała o chlebie. Na lekcjach poznaliśmy rośliny zbożowe, zapoznaliśmy się z historią powstawania tego przysmaku od ziarenka do bochenka. Temat był bardzo apetyczny, więc jednogłośnie podjęliśmy decyzję, że sami spróbujemy zrobić i upiec bułeczki śniadaniowe, które wyszły przepyszne!!!

• Międzynarodowy Dzień Kropki w świetlicy szkolnej

• Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzi się na całym świecie 15 września. Jest to święto będące okazją do odkrywania i prezentowania uczniowskich talentów, rozbudzania wiary we własne siły, poznawania swoich mocnych stron, dodawania odwagi, a przede wszystkim dobrej zabawy.

Wychowankowie klas 1-3 chętnie przyłączyli się do obchodów nietypowego święta. Tego dnia mile widziane były ubrania zawierające jak najwięcej elementów w kropki, kropeczki, groszki, piegi i plamki. Dzieci uczestniczyły też w rozmaitych aktywnościach m.in.: dostrzegały kropki w najbliższym otoczeniu, w życiu codziennym i naturze, oglądały krótkometrażowy film opracowany na podstawie książki wydanej przez Petera H. Reynoldsa pt. „The Dot”, czyli „Kropka”, wzięły udział we wspólnych zabawach „Gdzie ukryła się kropka?”, „Co kojarzy Ci się z kropką?”, rozwiązywały łamigłówki „Domek dla kropki”, wykonały prace plastyczne, których motywem przewodnim była kropka.

Celebrowanie Międzynarodowego Dnia Kropki utwierdziło naszych wychowanków w przekonaniu, że każdy ma jakiś talent, trzeba tylko uwierzyć w siebie! Czasem wystarczy zacząć od kropki, żeby rozbudzić twórczy potencjał oraz wyobraźnię!

• Morskie podróże

• W dniu dzisiejszym klasa III "b" omawiała tematem pt.: "Morskie podróże". Na początku poznaliśmy historię morskich podróży oraz latarni morskich, a później zabraliśmy się do przeprowadzania doświadczeń: co pływa, co tonie?

Było zaskakująco, ciekawie i bardzo mokro.

• 3B na basenie

• We wtorek klasa III "b" udała się do NOSiR na pierwsze zajęcia z pływania. Nasi wspaniali instruktorzy najpierw sprawdzili umiejętności pływackie uczniów, a później podzielili ich na grupy. Na koniec zajęć dzieci mogły poszaleć w basenie rekreacyjnym, ślizgawce oraz w wannie z hydromasażem!

Do szkoły wróciliśmy szczęśliwi i baaaardzo głodni:)!