• Klasa 3 B w Liroy Merlin

• 20 grudnia uczniowie klasy III "b" wybrali się na warsztaty pt: "Dzieciaki sadzeniaki" organizowane przez sieć sklepów Leroy Merlin. Na początku poznaliśmy wiele ciekawostek dotyczących roślin, później zostaliśmy oprowadzeni po ogrodniczym dziale sklepu, a na zakończenie spotkania każdy z uczniów mógł zapoznać się z techniką przesadzania roślin! Po zakończeniu warsztatów dokonaliśmy zakupu ostatnich, świątecznych upominków :D!

• Kartka Bożonarodzeniowa

• Jak co roku, w naszej szkole został przeprowadzony konkurs na „Bożonarodzeniową kartkę z ortograficzną rymowanką”. Ta edycja cieszyła się rekordową popularnością.
              Zgłoszono aż 67 prac i jury miało ogromny problem z podjęciem decyzji.
              W związku z tym, poza nagrodami dla zwycięzców, każdy uczestnik konkursu otrzyma tabliczkę czekolady.

Rozstrzygnięcie III edycji konkursu  na „Bożonarodzeniową kartkę z ortograficzną rymowanką”:

Komisja konkursowa w składzie:
              Anna Gardocka
              Hanna Twardowska
              Katarzyna Flis

przyznała nagrody następującym osobom:

Grupa 0
              I miejsce - Michalina Słupek 0c
              II miejsce - Janek Grycz 0a
              III miejsce - Hanna Jabłońska 0a

Wyróżnienie - Ignacy Samojluk 0c

I miejsce - Maria Szałkiewicz 3 b
              II miejsce - Staś Borkowski 1 c
              III miejsce - Amelka Mrokowska 1c

Wyróżnienie - Maria Binkiewicz 3 a
              Liliana Nordwing 1a
              Filip Aksamit 2a

Klasa 4-8
              I miejsce - Ala Machul 5b
              II miejsce - Piotr Małolepszy 6b
              III miejsce - Wojciech Szałkiewicz 6 a

Wyróżnienie - Olaf Gmurczyk 6 a

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Nagrody dla zwycięzców zostały ufundowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół SP 1.

Czekolady zostały ufundowane przez Radę Rodziców.

Tekst i zdjęcia Anna Gardocka

• Koncert smyczkowy

• 11 grudnia odbyły się w naszej szkole dwa koncerty Duetu Smyczkowego z Łódzkiego Biura Koncertowego „WIRTUOZ”. Dla najmłodszych pt.: „Jedzie pociąg z daleka”, dla starszych „Muzyczny poranek”.
              Dzieci i młodzież zapoznali się z grupą instrumentów strunowo-smyczkowych oraz wysłuchali krótkiej pogadanki o muzyce narodowej wybranych państw Unii Europejskiej.  Posłuchali znanych utworów zagranych solo i w duecie na skrzypcach, altówce i wiolonczeli. Ponadto wzięli udział w quizie muzycznym.

• Piernikowy dzień w 3B

• W dniu dzisiejszym klasa III "b" robiła pierniki. Na początku musieliśmy rozwałkować ciasto, przygotowane wcześniej przez rodziców. Później użyliśmy foremek, ułożyliśmy pierniczki na blachacha i zanieśliśmy do kuchni, gdzie zostały upieczone. Gotowe pierniki dekorowaliśmy lukrem, posypkami i czekoladą:)!

• Mikołaj w Zerówkach

• Dzięki Państwa pomocy i pieniądzom uzyskanym podczas kiermaszu owocowego Zerówkom udało się zakupić mnóstwo zabawek, które zostały wręczone dzieciom przez Świętego Mikołaja na Mikołajki.

Wśród nich znalazły się między innymi klocki Lego, piłkarzyki, lalki, tory Hot Wheels wraz z dedykowanymi samochodzikami, gry, zabawki edukacyjne, zestaw lekarza itd.

Radości nie było końca, dzieci bardzo ucieszyły się z tej niespodzianki, co widać na załączonych zdjęciach 😊

Chciałybyśmy Państwu ponownie bardzo podziękować i zachęcić do pomocy w kolejnym  kiermaszu, który odbędzie się już w przyszły wtorek 19 grudnia 2023 roku.

Serdecznie dziękujemy,

Wychowawczynie Zerówek

• Klasa 2 B w teatrze

• Grudzień jest miesiącem bardzo radosnym. 6 grudnia klasy 2 wybrały się na wycieczkę do teatru IMKA w Warszawie na spektakl „Imieniny Świętego Mikołaja”. Była to dla nas możliwość zobaczenia jak po ciężkiej pracy roznoszenia prezentów odpoczywa Mikołaj. Poznaliśmy także Śnieżynkę o imieniu Biały Puszek, dzięki której zaśpiewaliśmy piosenkę Mikołajowi z okazji imienin. Pokazali nam oni jak ważne jest wzajemne wsparcie, dzielenie się radością i praca razem dla wspólnego celu oraz jak cenne są tradycje przekazywane z pokolenia na pokolenie.