• UWAGA KONKURS BOŻONARODZENIOWY!

• Serdecznie zapraszamy do udziału w III edycji konkursu na

"BOŻONARODZENIOWĄ KARTKĘ Z ORTOGRAFICZNĄ RYMOWANKĄ"

Konkurs odbywa się w trzech kategoriach wiekowych

1. grupy 0

2. klasy I - III

3. klasy IV - VIII

Prace składamy do 5 grudnia 2023 (WTOREK) w sekretariacie szkoły lub bezpośrednio przynosimy do p. Anny Gardockiej.

Przewidujemy atrakcyjne nagrody.

Regulamin konkursu w załączeniu.

Regulamin_konkursu_III_edycja.doc

• Malowanie nożem w kl.III "b"

• Na ostatnich zajęciach uczniowie kl. III "b" przypominali sobie wiadomości o barwach podstawowych i pochodnych, aby utrwalić temat postanowili stworzyć własne kolory, aby stworzyć przepiękne, abstrakcyjne obrazy. Do ich wykonania użyli... noży do masła! Oto efekty ich pracy:)

• Młody Patriota

• 9 listopada klasy 0-3 wspólnie podsumowały cztery dni projektu „Mały Patriota”

Każda klasa, wśród zadań jakie wykonywały, miała również zrobić plakat związany z Polską na przyporządkowaną literę z wyrazu PARTIOTA. Tak powstała dekoracja do zabaw w formie rywalizacji między klasami A i B. Mimo zaciętej rywalizacji wszyscy świetnie się bawili. Uczniowie wykazując się wiedzą o Polsce potwierdzili, że zasługują na miano MAŁYCH PATRIOTÓW.

Andrasik Urszula

• Święto Niepodległości

• Uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości rozpoczął się wspólnym odśpiewaniem naszego Hymnu. Następnie uczniowie z klasy 4 a zaprezentowali krótkie przedstawienie a chór szkolny zaśpiewał pieśni patriotyczne.

• Co słychać u świetliczaków jesienią?

• Zajęcia świetlicowe są dowodem na to, że jesień nie musi być nudną porą roku. W ramach bloku tematycznego pn. „Co nam jesień w darze niesie?” uczniowie rozmawiali o zaobserwowanych zmianach w przyrodzie, wykonali prace plastyczne z wykorzystaniem jesiennych liści oraz kasztanów, przygotowali kompozycję - kosz pani jesieni, w skład której wchodziły przyniesione przez wychowanków dary sadu, ogrodu i lasu. W nawiązaniu do Światowego Dnia Jabłka odbyły się także zajęcia kreatywne dotyczące tego pysznego zdrowego owocu. Jesień to również czas nasadzeń cebulek kwiatów, które zakwitną wiosną, dlatego uczniowie uczestniczyli w żywej lekcji przyrody sadząc tulipany i narcyzy na szkolnej rabacie.
              Październik zapoczątkował cykl tematów o zwierzętach, a Światowy Dzień Zwierząt stał się okazją do pogadanek na temat roli przedstawicieli świata fauny w życiu człowieka, ich praw, jak też obowiązków dobrego opiekuna oraz sposobów pomagania zwierzęcym przyjaciołom. W ramach zajęć wychowankowie rozwiązywali łamigłówki i zagadki, słuchali piosenek, wierszy oraz opowiadań tematycznych, rysowali swoich milusińskich, a także budowali z klocków psy, króliki, koty i nie tylko. W Dniu Borsuka natomiast dzieci zapoznały się ze zwyczajami nocnego łowcy, jak również ciekawostkami o nim oraz przygotowały borsucze maski, wiernie oddając wygląd tego interesującego zwierzęcia. Podsumowaniem wszystkich jesiennych aktywności była lekcja w terenie, podczas której uczniowie obserwowali zmieniającą się naturę, zbierali kolorowe liście, żołędzie, kasztany i inne.

• „Nasza Farma” - wycieczka klasy 1a i 1b

• 24 października pierwszaki wybrały się do „Naszej Farmy” w Józefowie k. Legionowa, gdzie spędziły czas w sposób aktywny, twórczy i przyjemny. Podczas zajęć edukacyjno – rekreacyjnych spotkały się ze zwierzętami gospodarskimi, nakarmiły je, następnie ciekawie i radośnie spędziły czas na farmerskim placu zabaw, gdzie wraz z animatorami i wychowawczyniami uczestniczyli w rozgrywkach sportowych. Ponadto uczniowie wzięli udział w warsztatach „od owieczki do skarpeteczki”, w trakcie których sami wyczesali owcze runo, zapoznali się z przędzeniem na kołowrotku i wykleili drewnianą owieczkę wełną owczą. Na koniec samodzielnie upiekli kiełbaski nad ogniskiem, które z pewnością były najsmaczniejsze po całym dniu pełnym wrażeń. Były to niezapomniane chwile, relaks i dużo kontaktu z naturą.
              A.Wicek

• Dzień Dyni w 2a

• 1 października klasa 2a świętowała Dzień Dyni. Dynia jest symbolem obfitości, urodzaju i słodkości. Mówi także o definitywnym końcu lata. Było to znakomitą okazją, aby dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat tego zdrowego warzywa. Uczniowie obejrzeli film edukacyjny oraz stworzyli książeczki zawierające najważniejsze informacje związane z dynią, w której znalazły się gry i zabawy. Ten dzień przyniósł wiele niezapomnianych
              wrażeń.